Podatnicy złożyli już milion deklaracji przez Twój e-PIT

2023-02-19 20:39
Rząd obniża podatki! Jest korekta Polskiego Ładu. Co się zmieni?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Podatnicy złożyli 1 mln deklaracji przygotowanych dla nich przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) w usłudze Twój e-PIT. W usłudze Twój e-PIT na podatników czekają zeznania wypełnione na podstawie danych, które posiada administracja skarbowa. Czas jest do 2 maja.

"Usługa Twój e-PIT cieszy się jeszcze większą popularnością niż rok temu. Mamy już ponad 1 milion złożonych zeznań. Na naszym liczniku ta liczba pojawiła się znacznie szybciej niż w ubiegłym roku, kiedy to pierwszy milion deklaracji wpłynął do systemu po dziewięciu dniach od rozpoczęcia rozliczeń

- informuje szef Krajowej Administracji Skarbowej mł. insp. Bartosz Zbaraszczuk.

Twój e-PIT w liczbach

W 2023 r. KAS przygotowała na podstawie posiadanych przez siebie danych zeznania roczne za 2022 r. dla ponad 24 mln podatników.

Podatnicy korzystający z usługi złożyli już ponad 1 mln formularzy PIT za 2022 rok, w tym:

  • 936 tys. deklaracji PIT-37,
  • 35 tys. deklaracji PIT-28,
  • 16 tys. deklaracji PIT-38,
  • 13 tys. deklaracji PIT-36.
  • 0,9 tys. oświadczeń PIT-OP.
  • 1,3 tys. deklaracji PIT-DZ.
  • Twój e-PIT tylko w e-US

Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), na stronie podatki.gov.pl.

Do e-Urzędu Skarbowego można zalogować się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mObywatel. Dodatkowo do samej usługi można zalogować się także danymi podatkowymi.

Do uruchomionego 1 lutego 2021 r. e-Urzędu Skarbowego podatnicy logowali się już ponad 87,3 mln razy. Od początku tegorocznej akcji PIT czyli od 15 lutego podatnicy logowali się do systemu ponad 3,3 mln razy.