Pogoda na majówkę 2024. Czy nad morzem będzie słonecznie?

2024-04-11 14:41
Pogoda na niedzielę
Autor: Pixabay.com

Zbliżamy się do połowy kwietnia a więc czas najwyższy zastanowić się na tym, jaka pogoda będzie na tegoroczną majówkę. Czy można szykować się na grilla na działce, czy raczej warto zabrać ze sobą parasolkę i gruby sweter?

Powodzenie planów na majówkę nierozerwalnie wiąże się z pogodą. Może pokrzyżować nam urlop, który w tym czasie zazwyczaj chcemy spędzić na świeżym powietrzu. Czy majówka 2024 w Trójmieście upłynie pod znakiem słonecznego nieba, czy też spłynie deszczem? Synoptycy nie mają dla nas najlepszych wieści - przekazuje Radio Eska. 

Długoterminowa prognoza niestety nie napawa optymizmem. Temperatury w tym czasie, w Trójmieście nie powinny przekroczyć 14-16 st. C. Nocą ma być dużo chłodniej. Temperatura ma wynieść jedynie 6-8 st. C. Poza dość niskimi temperaturami, majówka może okazać się również deszczowa. Od końca kwietnia do 5 maja możemy spodziewać się opadów deszczu na poziomie 11 -16 mm. Najprawdopodobniej nie będą to ulewy, a jedynie mżawki czy umiarkowane opady.

Jak czytamy, poza dość niskimi temperaturami, majówka może okazać się również deszczowa. Od końca kwietnia do 5 maja możemy spodziewać się opadów deszczu na poziomie 11 -16 mm. Najprawdopodobniej nie będą to ulewy, a jedynie mżawki czy umiarkowane opady.