Polska - Arabia Saudyjska 2:0. Na taki wynik wszyscy czekali!

2022-11-26 16:33
Autor: twitter.com

"Cztery punkty niczego nie rozwiązują, ale cieszymy się bardzo z wygranej" - powiedział tuż po zakończeniu meczu mistrzostw świata z Arabią Saudyjską (2:0) trener piłkarskiej reprezentacji Polski Czesław Michniewicz, który podkreślił, że zwycięstwo biało-czerwonych było w pełni zasłużone.

Mecz Polska - Arabia Saudyjska na MŚ w Katarze to wydarzenie, które każdy kibic w Polsce zapamięta na długo. Wszyscy spodziewają się, że drugi pojedynek kadry Czesława Michniewicza na mundialu 2022 zakończy się zwycięsko dla Polaków. Już przed nim wiadomo było, że podczas 90 minut na stadionie Education City, zdecydują się losy naszej kadry.

Kibice reprezentacji Polski przeżyli w sobotę prawdziwy horror. W drugim meczu grupy C, Polacy grali z zespołem Arabii Saudyjskiej.

Choć przed mistrzostwami rywale Polaków uznawani byli za najgorszą drużynę grupy C, wszystko zmieniło się po ich pierwszym meczu. Wygrali wówczas z Argentyną, czym wprawili w zdumienie cały piłkarski świat.

W 40. minucie polscy kibice poczuli niesamowitą ulgę - bramkę z asysty Roberta Lewandowskiego zdobył dla naszej reprezentacji Piotr Zieliński. Nasza radość nie trwała jednak długo. W 45. minucie sędzia podyktował bowiem karnego dla Arabii Saudyjskiej! Świetnym przygotowaniem wykazał się Wojciech Szczęsny, który dwukrotnie wybronił strzał!

W 82. minucie było już 2:0 dla Polaków! Strzelał kapitan - Robert Lewandowski.