"Polska pozostaje pod wpływem zatoki z frontem okluzji". Jaka pogoda czeka nas na dniach?

2024-02-20 13:48
Zostańcie w domach! Pogoda w weekend sprawi, że odechce się wam urlopu
Autor: Pexels/cc0/Pixabay.com Weekend 28-30 lipca może przyprawić nas o zawrót głowy, bo rzadko się zdarza, by w wakacje dominowała tak zła pogoda

Jak informuje IMGW, Polska pozostaje pod wpływem zatoki z frontem okluzji, związanej z płytkim niżem znad Suwalszczyzny, jedynie na południowym zachodzie kraju zaznacza się słaby klin wyżowy znad Europy Zachodniej. Nadal napływa polarna morska masa powietrza. Ciśnienie rośnie.

Jak informuje IMGW, Polska pozostaje pod wpływem zatoki z frontem okluzji, związanej z płytkim niżem znad Suwalszczyzny, jedynie na południowym zachodzie kraju zaznacza się słaby klin wyżowy znad Europy Zachodniej. Nadal napływa polarna morska masa powietrza. Ciśnienie rośnie - podaje PAP. 

We wtorek w kraju zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu, na północnym wschodzie także deszczu ze śniegiem, a w Karpatach również śniegu. Miejscami w Beskidach prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm. Temperatura maksymalna od 1 st. C na północnym wschodzie do 9 st. C na Dolnym Śląsku i w południowej Wielkopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni. W Sudetach porywy do 85 km/h.

- czytamy. 

Przed nami opady deszczu

Do końca tygodnia w większości regionów kraju spadnie kolejne od 15 do 30 mm deszczu, a miejscami na krańcach południowych i północnym wschodzie nawet do 40-50 mm, czyli więcej niż powinno przez miesiąc - podaje portal Twoja Pogoda.