Premier Włoch Giorgia Meloni z wizytą w Polsce. Z kim się spotka?

2023-02-19 21:10 Róża Perszon
Premier Włoch Giorgia Meloni z wizytą w Polsce. Z kim się spotka?
Autor: Pixabay.com

Na zaproszenie premiera Mateusza Morawieckiego (20 lutego 2023 r.) do Warszawy przybędzie premier Włoch Giorgia Meloni - czytamy na gov.pl. Czego będą dotyczyły rozmowy?

Spotkanie będzie okazją do omówienia bieżących kwestii z zakresu współpracy dwustronnej i unijnej, pomocy Ukrainie oraz tematyki bezpieczeństwa.

- czytamy na twitterze Centrum Informacyjnego Rządu. 

Jak podaje strona rządowa, Polska i Włochy to bliscy partnerzy, nie tylko politycznie, ale również gospodarczo. Republika Włoska znajduje się w pierwszej piątce partnerów  handlowych naszego kraju. Mamy wiele wspólnych spojrzeń – przede wszystkim w temacie Europy i jej rozwoju. Wizyta premier Meloni w Warszawie będzie okazją do rozmowy o sprawach, które nas łączą. Poruszone będą również najpilniejsze tematy dotyczące dalszej pomocy Ukrainie i wzmocnieniu bezpieczeństwa Europy na każdej płaszczyźnie - podaje gov.pl 

Giorgia Meloni pełni funkcję premiera Włoch od października 2022 r. Powołanie jej rządu nadało nową dynamikę stosunkom polsko-włoskim. Ostatnie spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z premier Meloni miało miejsce w Brukseli, przy okazji posiedzenia Rady Europejskiej w dniach 9-10 lutego 2023 r.