Prezent na dzień nauczyciela. Co chciałby otrzymać każdy pedagog?

2022-10-12 12:49
prezent
Autor: pixabay.com

Przed nami ważne święto, nie tylko dla wszystkich uczniów. Dzień nauczyciela wypada w tym roku w piątek (14 października). To idealna okazja żeby nagrodzić i podziękować nauczycielowi na jego pracę. Jak to zrobić najlepiej? Poniżej kilka propozycji.

Co można zrobić w Dzień Nauczyciela? Często w szkołach organizowane są apele, podczas których uczniowie dziękują nauczycielom za ich pracę. Warto przygotować się na ten dzień nieco wcześniej. Prezenty dla nauczycieli często spędzają rodzicom sen z powiek. Co zatem można wymyślić? 

Kosz prezentowy

To klasyczny i sprawdzony pomysł. W koszu prezentowym mogą się znaleźć najróżniejsze produkty. Cena zależy od rozmiarów oraz tego, co trafi do środka. Klasa musi się szykować na wydatek od 150 zł w górę.

Portal Polki.pl proponuje. jeśli w klasie jest sporo artystycznych dusz, przygotować prezent-niespodziankę w postaci krótkiego teatrzyku dla swojego wychowawcy. Najlepiej jest zaangażować do tego wszystkich uczniów, lecz jeśli klasa jest liczna, konieczne będzie odpowiednie przydzielenie ról. Przedstawienie powinno trwać ok. 15 minut.

Świetnym pomysłem jest także przygotowanie odręcznych laurek z życzeniami. Laurki na Dzień Nauczyciela mogą być przygotowane przez każdego z uczniów osobno, ale można także przygotować jedną wspólną - np. w większym formacie i z podpisami wszystkich uczniów - dodaje portal. 

A może oprawiony notatnik, który przyda się każdemu nauczycielowi? Inny pomysłem, który z pewnością się sprawdzi jest  kubek z personalizowanym napisem czy dobra kawa bądź herbata, w zależności od tego, co lubi pedagog. Należy zawsze pamiętać, żeby prezent był odpowiednio dobrany do osoby.