Prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie Rady Ministrów

2022-10-13 15:42
Andrzej Duda Marek Kuchciński
Autor: PAP/Paweł Supernak

W środę, 12 października o godz. 15 prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. Kto został nowym ministrem, a kto pożegna się ze stanowiskiem? Dowiesz się tego z artykułu poniżej.

W Belwederze prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. Ministrem w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów został dotychczasowy wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, były marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Panie ministrze, w trudnym czasie, kiedy tak samo, jak i reszta Europy, reszta świata borykamy się z całym szeregiem problemów gospodarczych, przede wszystkim wywołanych napaścią rosyjską na Ukrainę, kiedy jest tak wiele niepokoju, kiedy jest tak wiele trudnych decyzji, które trzeba podejmować w ramach Rady Ministrów, kiedy trzeba podejmować również wiele decyzji niepopularnych, które zawsze są decyzjami niełatwymi dla polityków, zwłaszcza w standardach demokratycznych, kiedy wszyscy podlegamy wyborom. Bardzo dziękuję za to

– podkreślił Andrzej Duda.

Ze składu Rady Ministrów został odwołany minister ds. Unii Europejskiej Konrad Szymański. Jako powód polityk podał konflikt między Brukselą i Warszawą, w którego rozwiązaniu ma pomóc "nowe otwarcie, także personalne".