Prezydent Duda spotkał się z prezydentem USA Joe Bidenem. O czym rozmawiali?

2022-03-25 19:07
 Prezydent Duda spotkał się z prezydentem USA Joe Bidenem. O czym rozmawiali?
Autor: Twitter/Kancelaria Prezydenta Prezydent Duda spotkał się z prezydentem USA Joe Bidenem. O czym rozmawiali?

Prezydent Joe Biden przyleciał dziś do Polski. Jego pierwszy przystanek to Rzeszów. Na początku prezydent USA spotkał się z amerykańskimi żołnierzami. Następnie odbyło się spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

- Musimy zwiększać nasze wysiłki, musimy koordynować pomoc z rządem Ukrainy, oni wiedzą co jest im potrzebne - powiedział prezydent USA Joe Biden, który wraz z prezydentem Andrzejem Dudą spotkał się w podrzeszowskiej Jasionce z przedstawicielami organizacji wspierających ukraińskich uchodźców.

- Musimy zwiększać nasze wysiłki, musimy koordynować pomoc z rządem Ukrainy, oni wiedzą, co jest im potrzebne - oświadczył Biden. - Chciałbym podziękować wszystkim i myślę, że dla wielu była to niespodzianka jak bardzo trzymamy się razem. Wprowadziliśmy najdotkliwsze sankcję w historii świata, a kolejną są w fazie przygotowania. Mimo to wciąż będziemy oglądać mnóstwo cierpienia - dodał Biden.

Czytaj także: Putin uznany za zbrodniarza wojennego. Sejm przyjął uchwałę

Dziś wschodnia flanka NATO to miejsce frontowe, dlatego dziękujemy za obecność w Polsce amerykańskich żołnierzy - mówił prezydent Andrzej Duda.  - Pańska obecność tutaj to wielkie świadectwo jedności, jedności właśnie w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego, ogromnego wsparcia, jak również znaczenia, jakie Stany Zjednoczone mają dla stabilności pokoju światowego, dla przywracania pokoju w miejscach, gdzie dzieją się trudne sytuacje, w miejscach, gdzie ktoś porywa się na akty agresji wobec innych - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Biden zwracając się do przedstawiciel organizacji humanitarnych podziękował im za pomoc udzielaną uchodźcom. Po tym spotkaniu obaj prezydenci polecą do Warszawy.

Sedno Sprawy - Marcin Ociepa