Protesty rolników w całej Polsce. Gdzie są utrudnienia?

2024-02-20 11:42
Protesty rolników w całej Polsce. Gdzie są utrudnienia?
Autor: mat pras

We wtorek (20 lutego) rolnicy po raz kolejny blokują ulice w całej Polsce. Między godz. 9 a 18 blokowane mogą być m.in drogi krajowe i wojewódzkie - wynika z zebranych przez korespondentów PAP informacji.

We wtorek (20 lutego) odbywa się kolejny już ogólnopolski protest rolników. Wcześniejszy, odbył się na początku lutego. Utrudniony ruch lub blokada dotyczy nie tylko przejść granicznych z Ukrainą.

Ogólnopolski strajk rolników. Dlaczego rolnicy strajkują?

Na wtorek, 20 lutego zaplanowano mobilizację wszystkich środowisk rolniczych. Rolnicy znów masowo wyjadą na ulice miast w całym kraju. W planach jest także całkowita blokada granicy z Ukrainą. Cel protestu jest niezmienny – rolnicy sprzeciwiają się polityce Unii Europejskiej, Zielonego Ładu, a także niekontrolowanemu napływowi towarów z Ukrainy.

Problemem dla opłacalności produkcji rolnej, przetwórczej i pozostałych branż w naszym kraju jest niekontrolowany napływ towarów z Ukrainy, które są wwożone wobec otwarcia granicy UE z tym krajem. W związku z tym na dzień 20 lutego, w ramach 30-dniowego strajku generalnego rolników ogłaszamy, że wszystkie działania protestacyjne będą skoncentrowane na całkowitej blokadzie wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą i protestów w terenie - czytamy w wydanym komunikacie NSZZ RI Solidarność.