Protesty rolników w całej Polsce. Gdzie są utrudnienia?

2024-02-28 12:48
Protest rolników na Pomorzu. Całodobowa blokada S7. Do kiedy potrwa?
Autor: KPP Nowy Dwór Gdański

We wtorek (27 lutego) protest rolników w stolicy dotarł pod Sejm. Do parlamentu weszła delegacja protestujących. Blokady dróg mają potrwać nawet do 10 marca.

We wtorek w Sejmie odbyło się spotkanie, w którym - oprócz marszałka Hołowni - uczestniczyli też: wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski oraz szef sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi Mirosław Maliszewski. Rolnicy przyszli na spotkanie z urną, która - jak mówili dziennikarzom - jest symbolem upadku polskiego rolnictwa - podaje PAP. 

Według Hołowni "wszystkie te rzeczy, które kładzione są na stole - jeżeli tylko obie strony będą chciały - będą do załatwienia i będą do przeprocedowania". Bo - jak zaznaczył na początku spotkania marszałek Sejmu - "nikomu nie chodziło dzisiaj - mam wrażenie - o to, żeby doprowadzić polskie bezpieczeństwo żywnościowe i polskich rolników do upadku".

O godz. 8.00 TRASA S-7 została zablokowana CAŁODOBOWO do 10 Marca. Apelujemy o zapoznanie się z objazdami w związku z całodobową blokadą trasy S-7.

- podają policjanci z Pomorza. 

Apelujemy do kierowców i podróżnych o cierpliwość i stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, którzy będą kierowali na objazdy. Zachęcamy do monitorowania komunikatów policyjnych oraz lokalnych mediów, aby być na bieżąco z sytuacją. Ponadto do szukania alternatywnych tras oraz unikanie podróży, gdy nie jest to konieczne. Dzięki temu można będzie uniknąć ewentualnych utrudnień.

- czytamy.