Przed nami spore problemy z paszportami. Powodem nowa ustawa

2022-10-25 19:20
Paszport
Autor: pixabay.com Paszport

Od 8 do 10 listopada 2022 nie będzie można składać wniosków paszportowych ani odbierać paszportów. Powodem wejście w życie nowej ustawy o dokumentach paszportowych i uruchomienie Rejestru Dokumentów Paszportowych

Dla wszystkich, którzy będą chcieli wyrobić sobie paszport lub odebrać gotowy dokument, nie mamy dobrych wieści. W dniach 8-10 listopada 2022 składanie wniosków paszportowych i odbieranie paszportów będzie w całej Polsce utrudnione lub niemożliwe. Chodzi o nowy system  informatyczny. 

- Prosimy o uwzględnienie powyższych okoliczności w swoich planach wyjazdowych i zaplanowanie wizyty w naszych urzędach najpóźniej do 7 listopada 2022 r. (poniedziałek) lub od 15 listopada 2022 r. (wtorek)"

– napisano w komunikacie, który można przeczytać na rządowych stronach.

Ponieważ 11 listopada (Święto Niepodległości) wypada w piątek i jest dniem wolnym od pracy, w praktyce wiele Urzędów zacznie na nowo przyjmować wnioski paszportowe i wydawać dokumenty dopiero od poniedziałku 14 listopada.

Dzięki nowemu systemowi będzie można online złożyć wniosek o paszport dla dziecka lub przekazać zgodę na paszport, a także internetowo zarządzać udzielonymi zgodami.