Przemysław Czarnek w Sednie Sprawy: "To byłby skandal, gdyby piłkarze dostali milionowe premie od rządu"

2022-12-06 12:29
 Przemysław Czarnek w Sednie Sprawy: To byłby skandal, gdyby piłkarze dostali milionowe premie od rządu
Autor: youtube.com

To byłby skandal, gdyby piłkarze dostali milionowe premie od rządu, mówi Przemysław Czarnek. Minister Edukacji i Nauki dodaje, że zwiększenie finansowania na kluby młodzieżowe i dziecięce to potrzebna inwestycja. Więcej w dzisiejszym Sednie Sprawy.

Premia dla piłkarzy

W temacie premii, którą obiecać miał premier Mateusz Morawiecki wypowiedział się także gość Sedna Sprawy. Przemysław Czarnek

Jeśli chodzi o premię dla reprezentantów Polski w wysokości 30 milionów złotych, to byłbym zdziwiony. To jest ogrom pieniędzy, który powinien zostać przeznaczony na rozwój młodzieżowych klubów. W moim przekonaniu polscy reprezentanci zasłużyli na pochwały i jesteśmy z nich dumni, ale 30 milionów złotych za wyjście z grupy, to byłby skandal.

- skomentował minister edukacji.

W poniedziałek przeciwko „lex Czarnek" odbyły się protesty. W Warszawie przed Pałacem Prezydenckim pod hasłem „Chcemy Weta! – Prezydencie, nie ulegaj Czarnkowi!" Przemysław Czarnek zapytany został o to, czy obawia się że prezydent po raz kolejny zawetuje ustawę. 

To prezydent podejmie decyzję, ja mogę mieć tylko nadzieję. Ta ustawa różni się od tej, która została zawetowana w marcu. I okoliczności się różnią. Co więcej, to nie jest ustawa ministra Czarnka, a ustawa poselska.

P. CZARNEK: TO BYŁBY SKANDAL, GDYBY PIŁKARZE DOSTALI MILIONY OD RZĄDU