Przerwa świąteczna w tym roku zasmuci uczniów. Mniej dni wolnego niż rok temu

2022-11-20 15:45
prezenty, święta
Autor: pixabay.com

Wielu z nas już odlicza dni do przerwy świątecznej oczekując wielu dni wolnych od szkoły czy pracy. W tym roku możemy się jednak nieźle rozczarować. Będzie mniej dni wolnego niż rok temu.

Uczniowie w 2022 roku mają przerwę świąteczną od 23 do 31 grudnia.

Jest to dla uczniów czas wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tych dniach dyrektor szkoły nie ma obowiązku zapewnienia opieki świetlicowej czy zorganizowania zajęć wychowawczo-opiekuńczych.

Choć przerwa bożonarodzeniowa 2022/23 to  10 dni wolnych, to wiele osób liczyło na to, że wolnego w grudniu i styczniu będzie więcej. Wszystko przez to, że dni wolne nie układają się w zbyt korzystny sposób. Dla porównania w ubiegłym roku było to 11 dni, a w 2020 więcej, bo aż 12.

Jak podkreśla portal Infor.pl, nauczyciele natomiast w trakcie przerwy świątecznej pozostają do dyspozycji dyrektora danej placówki, który decyduje o zaplanowaniu zadań dla nauczycieli w tych dniach. Dyrektor szkoły może zdecydować o ewentualnym zorganizowaniu zajęć opiekuńczych.

Wigilię i pierwszy dzień świąt spędzać będziemy w weekend. Nie zyskujemy z nich dodatkowego dnia wolnego. Ten pojawia się dopiero w poniedziałek, 26 grudnia, kiedy wypada drugi dzień świąt.

Podobnie jest z sylwestrem, który wypada w 2022 roku w sobotę. 1 stycznia - tak jak 25 grudnia - wypada natomiast w niedzielę. Tu również nie zyskamy dnia wolnego.