Przymrozek czy upał? Jaka pogoda czeka nas na majówkę?

2024-04-24 10:08
Jaka będzie pogoda na majówkę 2024 na Dolnym Śląsku? Szykują się wysokie temperatury
Autor: Freepik

Choć wielu z nas liczyło na piękną, wiosenną pogodę na przełomie kwietnia i maja, ostatni dni pokazały, że możemy spodziewać się bardziej przymrozków i śniegu. Jaka pogoda czeka nas w długi weekend majowy?

"Kwiecień plecień" - w tym roku to powiedzenie sprawdza się w 100 procentach. W tym miesiącu mamy zarówno słoneczną pogodę jak i zimowe przymrozki. Najbliższe dni mają jednak przynieść tę wiosenną pogodę. Na jak długo? 

Piątek (26.04) zapowiada się słonecznie i cieplej, od 10 do 15 stopni. W weekend (27-28.04) będzie jeszcze cieplej. Na termometrach zobaczymy w większości regionów kraju około 20 stopni w cieniu. Będzie sporo większych przejaśnień i rozpogodzeń, jedynie w sobotę (27.04) miejscami może jeszcze przelotnie pokropić.

- podaje portal Twoja Pogoda. 

Co z pogodą na majówkę? Jak podaje portal twojapogoda.pl, wstępna prognoza wskazuje na temperatury oscylujące w okolicach 15-20 stopni. Nie będzie więc zimno, ale też nie bardzo gorąco.

Problem mogą stanowić opady, które najprawdopodobniej będą częste, ale na szczęście przelotne, więc nie powinny nam popsuć całego wypoczynku. Ryzyko przedłużania się bardzo niskich temperatur jest raczej niewielkie