Rober Lewandowski odchodzi z Bayernu! "Historia dobiegła końca"

2022-05-30 15:43
Rober Lewandowski odchodzi z Bayernu! Historia dobiegła końca
Autor: Instagram/Robert Lewandowski Rober Lewandowski odchodzi z Bayernu! "Historia dobiegła końca"

- ​Moja historia z Bayernem dobiegła końca - mówi Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji polski i od ośmiu lat zawodnik monachijskiego klubu, pierwszy raz potwierdził oficjalnie, że chce zmienić klubowe barwy. Jaka będzie jego nowa drużyna?

- Wypowiem się na ten temat tylko raz. Na dzień dzisiejszy moja historia w Bayernie dobiegła końca. Po ostatnich miesiącach wierzę, że transfer będzie najlepszym rozwiązaniem. Na ten moment skupiam się tylko na zgrupowaniu i reprezentacji - powiedział Robert Lewandowski podczas konferencji prasowej.

Czytaj także: Długi weekend w czerwcu 2022: Kiedy wypada i jak najlepiej go zaplanować?

Siedmiokrotny król strzelców Bundesligi jest związany z Bayernem kontraktem, który wygasa w 2023 roku. Media donoszą głównie o zaawansowanych rozmowach Roberta Lewandowskiego z FC Barceloną, ale w kontekście jego ewentualnego transferu wymieniany jest też Real Madryt.

Selekcjoner Czesław Michniewicz zapytany o transfer piłkarza do Barcelony, nie jest przekonany, że w ogóle dojdzie do zmiany klubu.

- Ja się nie martwię o Roberta, bo wiem, że gra dziś w fantastycznym klubie. Tworzył historię całej Bundesligi, tworzył historię Bayeru Monachium. Jeśli będzie musiał zostać - bo na to wygląda dzisiaj, jeśli Bayern wykorzysta ten rok kontraktu, to Robert będzie musiał zostać i będzie grał - powiedział Michniewicz.

Najważniejsze, że Robert Lewandowski, niezależnie od tego jak potoczą się jego losy i tak będzie grał - dodaje selekcjoner.

Czytaj także: Zmiany w szkołach od 1 września. Ruszają nowe przedmioty. Co dokładnie się zmieni?

- Czy to będzie Barcelona czy inne kluby - bo nie wiemy do końca, co się wydarzy, Robert wie najlepiej, a ja go o to nie pytam.To będzie grał w wielkim klubie i na pewno będzie grał. Często zawodnik zmienia klub i nie wie czy będzie grał, bo jest rywalizacja. Robert obojętnie do jakiego klubu nie pójdzie, to będzie grał. O to się nie martwię. Im wcześniej się to wyjaśni,tym będzie lepiej dla Roberta, bo będzie miał czystą głowę - dodaje.

Robert Lewandowski powiedział, że za dwa tygodnie będzie mógł zdradzić więcej na temat swojej klubowej przynależności.

Sedno Sprawy - Adam Szłapka