Ruszają zimowe igrzyska olimpijskie! Kiedy? Kto wystąpi?

2022-02-03 16:02
Olimpiada zimowa 2022: Kiedy i o której rozpoczęcie? [CEREMONIA OTWARCIA]
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Olimpiada zimowa 2022: Kiedy i o której rozpoczęcie? [CEREMONIA OTWARCIA]

Już w piątek 4 lutego w Pekinie ruszają 24. zimowe igrzyska olimpijskie! Sportowcy będą rywalizowali w 15 dyscyplinach, w 10 z nich o medale powalczą też Polacy. Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Doświadczona i utytułowana panczenistka Natalia Czerwonka zaprezentuje się już podczas ceremonii otwarcia, bo razem ze Zbigniew Bródką będzie pełniła funkcję chorążego ekipy.

- Każde igrzyska są dla mnie inne i mam nadzieję, że te też będą inne - w trochę innej roli, ale mam nadzieję, że bardzo dużo mnie nauczą i przyniosą doświadczenie, które wykorzystam potem - tłumaczy.  - Postaramy się zaprezentować z najlepszej strony - zapewnia Maksym Spodyriew, który w parze z Natalia Kaliszek reprezentuje Polskę w łyżwiarstwie figurowym. -  Rok olimpijski to jest najcięższy rok, każdy trenuje jak najwięcej i chce dać z siebie jak najwięcej. My oczywiście też, tak samo - dodaje.

W Pekinie łącznie zostaną wręczone medale w 109 konkurencjach. Polskę reprezentuje 57 sportowców.

Kiedy początek igrzysk?

Igrzyska rozpoczną się w piątek 4 lutego. Należy pamiętać jednak o różnicy czasu. Zgodnie z polskim czasem, ceremonia otwarcia rozpocznie się o godz. 12. To wtedy zaprezentują się wszystkie reprezentacje. Impreza sportowa ma się zakończyć 20 lutego. Oznacza to, że ZIO potrwają 16 dni. Igrzyska zostaną zamknięte spektakularną ceremonią, podobnie jak w przypadku otwarcia.

Sedno Sprawy - Krzysztof Bosak