Ryszard Terlecki w Sednie Sprawy: "Bruksela nie będzie mówiła, jak ma wyglądać polski Sejm"

2022-10-11 10:35 Róża Perszon
Ryszard Terlecki w Sednie Sprawy: Bruksela nie będzie mówiła jak ma wyglądać polski Sejm
Autor: youtube.com

Kamienie milowe? Bruksela nie będzie mówiła jak ma wyglądać polski Sejm, twierdzi Ryszard Terlecki. Szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu pytany o zmiany w regulaminie parlamentu przewidywane w kamieniach milowych do końca września, podkreśla, że nie są planowane. Więcej w poniższym artykule.

W rozmowie z portalem i.pl wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapowiedział, że PiS zaproponuje wyborcom coś specjalnego. O  to, co miał na mysli, zapytał prowadzący Jacek Prusinowski. 

Jakbyśmy chcieli o tym mówić, to już byśmy powiedzieli. To jednak program wyborczy, który zaprezentujemy wiosną przyszłego roku

- odpowiedział, nie zdradzając szczegółów. 

W temacie dystrybucji węgla skomentował krytykę w stosunku do samorządów, które nie chcą współpracować ze spółkami skarbu państwa. 

Węgiel wprowadzamy z różnych kierunków, miejsc na świecie. W większości drogą morską i następnie rozwożony po kraju, Chodzi o to, żeby dotarł do indywidualnych odbiorców 

- podkreślił szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu. 

Dodał też, że za tydzień Sejm może przyjąć już projekt po to, aby samorządy miały ustawową możliwość. 

Pytany o zmiany w regulaminie parlamentu przewidywane w kamieniach milowych do końca września, podkreśla, że nie są planowane.

Więcej we wtorkowym (11 października) Sednie Sprawy.