Śnieg w listopadzie? Jest najnowsza prognoza IMGW

2022-11-04 13:00
Śnieg i wichury do 60 km/h zaatakują w poniedziałek! To nie wszystko [Prognoza pogody 7.03.2022]
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Śnieg i wichury do 60 km/h zaatakują w poniedziałek! To nie wszystko [Prognoza pogody 7.03.2022]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaktualizował prognozę na listopad 2022. Choć wielu z nas jeszcze nie przyzwyczaiło się do jesiennej aury, przed nami spore mrozy. Czy spadnie śnieg? Niewykluczone!

W Dzień Wszystkich Świętych termometry wskazywały najmniej kilkanaście stopni ciepła. To nie tajemnica, że tegoroczny październik był naprawdę ciepłym miesiącem. Wskazują to także statystyki. To najcieplejszy październik w XXI wieku! Co z listopadem?  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaktualizował prognozę na nadchodzący miesiąc. 

Średnia miesięczna temperatura powietrza w całym kraju powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej

- informuje IMGW. 

Pierwszy atak zimy czekać ma nas już w listopadzie. Eksperci z serwisu Fani Pogody wskazali nawet dokładną datę, kiedy możemy spodziewać się pierwszych w tym roku opadów śniegu.

W okolicach 15 listopada, bądź w drugiej połowie miesiąca wzrośnie prawdopodobieństwo opadów śniegu. Szczególnie w górach i na obszarach podgórskich. Jednak i na nizinach są możliwe epizody z opadami mieszanymi i śniegu z uwagi na mocne obniżenie się izotermy zero - czytamy na stronie.