Szwecja i Finlandia w NATO: Prezydent Duda podpisał ustawy

2022-07-23 13:27
Szwecja i Finlandia w NATO: Prezydent Duda podpisał ustawy
Autor: Twitter/Andrzej Duda Szwecja i Finlandia w NATO: Prezydent Duda podpisał ustawy

Prezydent podpisał ustawy w sprawie ratyfikacji akcesji Szwecji i Finlandii do NATO. Andrzej Duda, po podpisaniu ustaw powiedział, że to bardzo ważny dzień nie tylko dla Traktatu Północnoatlantyckiego, ale dla bezpieczeństwa tej części świata. Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Szwecja i Finlandia w NATO

Prezydent podpisał ustawy w sprawie ratyfikacji akcesji Szwecji i Finlandii do NATO. - Rosja przekonywała, że NATO się osłabia, ale jej działania, a przede wszystkim wojna w Ukrainie spowodowały, że wspólnota się wzmacnia - powiedział Andrzej Duda. - Poprzez faktyczną realizację polityki otwartych drzwi, poprzez przystąpienie do NATO kolejnych silnych państw. Nie państw, które miałyby słabe armie. Nie państw, które nie dysponowałyby potencjałem militarnym. Wręcz przeciwnie - państw, które nie tylko dysponują potencjałem militarnym, ale mają też bardzo poważną tradycję i historię wojskowości - dodał prezydent.

Prezydent podpisał ustawy w Porcie Wojennym w Gdyni, na fregacie ORP Kościuszko. W środę ustawy przyjął Senat, a Sejm uchwalił je 7 lipca.

Czytaj także: Program „Ciepłe Mieszkanie”: Nawet 39,9 tysięcy złotych dofinansowania

Zdjęcia z podpisania ustawy pojawiły się w mediach społecznościowych Andrzeja Dudy. Prezydent pogratulował Szwecji i Finlandii i podkreślił, że razem jesteśmy silniejsi. 

- Welcome to @NATO, Finland and Sweden. Together we are stronger! Congratulations to @niinisto, @SwedishPM, @MarinSanna, @jensstoltenberg - napisał prezydent.