Szymon Szynkowski vel Sęk w Sednie Sprawy: "Będziemy wnioskować do Komisji Europejskiej o zatrzymanie kar"

2022-11-02 10:12
Szymon Szynkowski vel Sęk w Sednie Sprawy: Będziemy wnioskować do Komisji Europejskiej o zatrzymanie kar
Autor: youtube.com

Będziemy wnioskować do Komisji Europejskiej o zatrzymanie kar, mówi Szymon Szynkowski vel Sęk. Minister do spraw europejskich twierdzi, że po zlikwidowaniu Izby Dyscyplinarnej nie ma już powodu do naliczania Polsce 1 miliona euro dziennie. Więcej w poniższym artykule.

Miał być do końca października, potem na przełomie października i listopada - kiedy zostanie złożony wniosek o płatność z Krajowego Planu Odbudowy do Komisji Europejskiej. 

Zostanie złożony w pierwszym momencie, kiedy bedziemy mieli przekonanie, że po stornie Komisji Europejskiej jest gotowość do jego sprawnej realizacji. Jesteśmy w dialogu z komisją, ale nie mamy ostatecznego potwierdzenia. Nie chcemy, żeby niosek napotykał problemy, takie jak były w przeszłości. 

- odpadł minister do spraw europejskich.

Jak dodał, trwają rozmowy z komisją. "Jeżeli z tych rozmów będzie wynikała gotowość do sprawnego procedowanie to wniosek zostanie złożony" - dodał. Minister twierdzi, że po zlikwidowaniu Izby Dyscyplinarnej nie ma już powodu do naliczania Polsce 1 miliona euro dziennie. 

Kiedy rząd prześle wniosek o pierwsze płatności w ramach KPO, czy Unia może zatrzymać budowę elektrowni atomowej w Polsce? Więcej w dzisiejszym Sednie Sprawy.