Szymon Szynkowski vel Sęk w Sednie Sprawy: "Środki z KPO mogą wpłynąć do Polski przed wyborami"

2023-02-15 12:13
 Szymon Szynkowski vel Sęk w Sednie Sprawy: Środki z KPO mogą wpłynąć do Polski przed wyborami
Autor: youtube.com

Środki z KPO mogą wpłynąć do Polski przed wyborami, twierdzi Szymon Szynkowski vel Sęk. Minister do spraw Unii Europejskiej zapowiada, że spotka się z prezes Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłębską, żeby poznać harmonogram prac nad wnioskiem o zbadanie konstytucyjności ustawy o Sądzie Najwyższym.

Środki z KPO

Na początek rozmowy w Sednie Sprawy prowadzący Jacek Prusinowski zapytał jak Komisja Europejska odebrała to, co zrobił prezydent, czyli wysłanie Ustawy o Sądzie Najwyższym w trybie kontroli prewencyjnej do Trybunału Konstytucyjnego. Jak odparł gość Radia Plus, był w komisji pewien element zaskoczenia. 

Jesteśmy w kontakcie z naszymi partnerami z Komisji Europejskiej. Rozmawiałem z komisarzem Didierem Reyndersem, wyjaśniałem mu też kontekst tej decyzji, wątpliwości przedstawione przez pana prezydenta

Na pytanie, czy prezydent pogrzebał szansę na otrzymanie środków z KPO przed wyborami, minister do spraw Unii Europejskiej odparł, że nie. "Mam nadzieję na szybki wyrok Trybunału Konstytucyjnego i od tego zależy, kiedy te środki będą miały szansę wpłynąć do Polski" - dodał. 

Czy Unia zakaże posiadania samochodów spalinowych, kiedy Bruksela zatrzyma licznik kar, czy Radosław Sikorski złamał prawo? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

SZ.SZYNKOWSKI VEL SĘK: ŚDRODKI Z KPO MOGĄ WPŁYNĄĆ PRZED WYBORAMI