Tarcza dla pogranicza coraz bliżej. Na czym polega?

2022-06-21 19:36
 Tarcza dla pogranicza coraz bliżej. Na czym polega?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Senat przyjął poprawki do ustawy wydłużającej działanie tarczy antyinflacyjnej do końca 2022 roku

Pomoc dla stratnych przedsiębiorców przy granicy z Białorusią - coraz bliżej. Rząd przyjął podstawy prawne do wdrożenia w Polsce "tarczy dla pogranicza". Ma ona zrekompensować straty poniesione przez ograniczenia w ruchu w tym regionie. Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Rząd przyjął podstawy prawne do wdrożenia w Polsce "tarczy dla pogranicza". Ma ona zrekompensować straty poniesione przez ograniczenia w ruchu w tym regionie.

- Jednak do tego, potrzebna jest jeszcze zgoda Brukseli - mówił minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. - W trybie uzyskania zgody na program dotyczący pomocy publicznej, musi wydać na to zgodę w procesie notyfikacyjnym, Komisja Europejska. Dlatego ja bym nie chciał podawać tu żadnego terminu, bo to nie od nas zależy. Z naszej trony my chcielibyśmy ten program uruchomić jak najszybciej - dodał.

Od 1 lipca przestanie obowiązywać zakaz przebywania w miejscowościach położonych przy samej granicy polsko-białoruskiej. Decyzją wojewody podlaskiego ograniczenia będą obowiązywać tylko w odległości dwustu metrów od zapory.

Sedno Sprawy - Małgorzata Kidawa-Błońska