Tegoroczne święta wielkanocne droższe niż rok temu? Majonez w sklepach po kilkanaście złotych

2023-03-08 21:40
Wielkanoc wielkanocny stół wielkanocne śniadanie
Autor: IppikiOokami/pixabay.com

Święta Wielkanocne już niebawem. Wielu z nas wybierze się niedługo na większe zakupy, żeby przygotować się na te dni. Przed nami spor gotowania i pieczenia. Nasz portfel z pewnością to odczuje. Ile kosztują w tym roku produkty na Wielkanoc? Cena majonezu wywołała burzę w sieci!

Ciężko wyobrazić sobie święta wielkanocne bez majonezu. Jest on nieodłącznym elementem tego, co znajdziemy na naszym stole. Okazuje się, że jego ceny w sklepie zwalają z nóg. ale to też nie jedyny produkt, który będzie nas sporo kosztował już niebawem. W tym roku szokujące wręcz są także ceny warzyw i jajek.

Rafał Mundry, ekonomista, który uważnie śledzi podwyżki cen w sklepach, opublikował w internecie zdjęcie majonezu dekoracyjnego Winiary. Słoik o pojemności 800 ml w Biedronce kosztuje teraz 15,99 zł.

"Ludzie teraz patrzą i nie dowierzają... I już nie chodzi o paprykę... Rok temu na promce można było kupić taki nawet za 8 zł"

Wiejskie jajka prosto z gospodarstwa. Ile kosztuje sztuka?

Jak podaje Dziennik Zachodni, Rolnicy wiedzą, jak konsumenci cenią sobie warunki chowu kur, dlatego już w tytule zaznaczają, że jajka pochodzą od kur z wolnego wybiegu, często opisują również sposób karmienia drobiu. Ile trzeba u progu wiosny zapłacić za kurze jajko? Dla przykładu na Śląsku, cena jaj rośnie, bo bardzo drogie jest zboże i energia. Cena 1 zł dotyczy jajka w rozmiarze M, dostępne są też większe jajka w rozmiarze L.