Teleporady sprzedawane w sklepie spożywczym od 1.09?! To pierwsza taka usługa w Polsce

2021-09-01 20:25
Teleporady sprzedawane w sklepie spożywczym od 1.09?!
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Teleporady sprzedawane w sklepie spożywczym od 1.09?!

Od 1.09.2021 popularna sieć sklepów spożywczych wprowadza teleporady lekarskie! Ten sposób podczas pandemii koronawirusa i lockdownu zastąpił tradycyjne wizyty w przychodni. Co więcej, sklep oferuje zarówno porady u lekarza rodzinnego, jak i u specjalistów.

To pierwsza taka sytuacja w Polsce. Sieć sklepów Żabka od 1.09.2021 wprowadza teleporady lekarskie. Jak to będzie działać? W sklepie będzie można kupić voucher na telekonsultację lekarską przygotowaną przez firmę HomeDoctor. Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, vouchery mają być dostępne we wszystkich sklepach sieci.

Jak skorzystać z teleporady w Żabce?

Do wyboru w sklepie będą dwa rodzaje voucherów - na telekonsultację z internistą lub pediatrą, albo teleporadę z wybranym specjalistą. Klient po uregulowaniu opłaty otrzyma kod na paragonie. W opakowaniu będzie ulotka informacyjna wraz z regulaminem usługi. Do wyboru będzie aż 16 specjalizacji, m.in. dermatolog, endokrynolog, ginekolog czy ortopeda. Odbycie teleporady ma być możliwe nawet w 15 minut od zamówienia.

Ile kosztuje teleporada w Żabce?

Kosz usługi będzie zależny od specjalisty. W przypadku konsultacji z lekarzem rodzinnym koszt to 55 złotych. Za telewizytę u specjalistybędzie trzeba zapłacić 75 złotych. Lekarz może wystawić także e-receptę lub e-zwolnienie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Skróty młodzieżowe - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza skrót NW?
Raport z Anteny 01.09.2021