Termin wakacji będzie zmieniony? Głos w sprawie zabrał minister edukacji

2023-02-03 8:43

Resort sportu i turystyki wyszedł z propozycją zmiany terminu wakacji. Głos w sprawie zabrał minister edukacji Przemysław Czarnek. Jak miałby wyglądać zmiany?

Wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy pytany był we wtorek w radiu RMF FM, co sądzi o propozycji części gmin turystycznych dotyczącej rozłożenia terminu wakacji letnich w poszczególnych regionach kraju, co wydłużyłoby ten okres o cztery tygodnie: od połowy czerwca do połowy września.

"To byłaby rewolucja, tylko trzeba na ten problem popatrzeć szeroko. Napisaliśmy pismo do Ministerstwa Edukacji i Nauki, aby przeanalizowało taką możliwość: wszystkie plusy i minusy tego rozwiązania z punktu widzenia systemu edukacji. Jeszcze w tej chwili nie mamy odpowiedzi. W sytuacji, gdyby ta odpowiedź przyszła do nas, to na pewno chcielibyśmy jeszcze zasięgnąć opinii wielu gremiów zainteresowanych"

- cytuje PAP.

Pomysł przedłużenia wakacji od 15 czerwca do 15 września i podzielenia dwumiesięcznych turnusów na poszczególne województwa pojawił się podczas listopadowego spotkania założycielskiego Stowarzyszenia Gmin Górskich Rzeczypospolitej Polskiej - podaje wiadomosci.wp.pl

Niespecjalnie widzę potrzebę wydłużenia wakacji oraz uzasadnienia, aby robić je rotacyjnie, aby część młodzieży wypoczywała we wrześniu, kiedy już jest zimo - powiedział dla portalu i.pl minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek.