To już pewne! Polacy lecą na Mistrzostwa Świata 2022 do Kataru! W piątek losowanie grup

2022-03-30 8:43
To już pewne! Polacy lecą na Mistrzostwa Świata 2022 do Kataru!
Autor: facebook.com

Na taki mecz jak wtorkowe starcie biało-czerwonych i Szwedów na Stadionie Śląskim, kibice czekali od dawna! Zwycięstwo w barażowym finale oznacza awans do mistrzostw świata. W piątek (1 kwietnia) reprezentacja Polski i pozostali finaliści mistrzostw świata poznają grupowych rywali.

Piłkarska reprezentacja Polski po raz dziewiąty w historii, a drugi z rzędu wystąpi w mistrzostwach świata! Biało-czerwoni pokonali Szwedów 2:0 na Stadionie Śląskim. Tuż po ostatnim gwizdku w oczach trenera Czesława Michniewicza pojawiły się łzy. W szatni reprezentacji piłkarze skakali, krzyczeli i śpiewali poruszeni awansem.

W 49. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Robert Lewandowski. Od 72. minuty Polska prowadziła ze Szwecją 2:0 dzięki bramce Piotra Zielińskiego.

W piątek 1 kwietnia w Doha Exhibition and Convention Center odbędzie się losowanie fazy grupowej mundialu w Katarze. Reprezentacja Polski będzie losowana z trzeciego koszyka. Początek o godzinie 17:00 czasu polskiego.