Tomasz Siemoniak w Sednie Sprawy: "Sama Europa jest za słaba, żeby poradzić sobie z Rosją"

2023-02-22 12:25
Tomasz Siemoniak w Sednie Sprawy: Sama Europa jest za słaba, żeby poradzić sobie z Rosją
Autor: youtube.com

Sama Europa jest za słaba, żeby poradzić sobie z Rosją, mówi Tomasz Siemoniak. Wiceprzewodniczący PO wskazuje na role Stanów Zjednoczonych w zapewnieniu bezpieczeństwa Staremu Kontynentowi i Polsce. Więcej w poniższym artykule.

Nie jesteśmy zmęczeni - mój we wtorek Joe Biden o pomocy Zachodu dla Ukrainy. Czy można wierzyć prezydentowi USA? Zapytał Jacek Prusinowski, prowadzący Sedno Sprawy. 

Trzeba wierzyć bo za tym stoi rok praktyki. Stany Zjednoczone zbudowały koalicję państw pomagających Ukrainie. Same stany przekazały sprzęt wartości miliardów dolarów, Unia Europejska pomaga. Dzieje się bardzo dużo

- podkreślał Tomasz Siemoniak.

Dodał, że nie ma efektu zmęczenia a na to liczył Putin. 

Zdaniem wiceprzewodniczącego PO Prezydent Biden, spotykając się z Rafałem Trzaskowskim czy z Donaldem Tuskiem pokazał, że Polska to nie są dla niego tylko obecnie rządzący, to jest szeroka opinia publiczna. Pytany o szczegóły odpowiedział, że to były spotkania planowane i były życzeniem prezydenta Bidena.

Które ze słów Joe Bidena można uznać za kluczowe, jak wyglądało spotkanie Bidena z liderami Platformy, czy Chiny twardo staną po stornie Rosji? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy

T.SIEMONIAK: SAMA EUROPA JEST ZA SŁABA ŻEBY PORADZIĆ SOBIE Z ROSJĄ