Uzbrojeni żołnierze po stronie białoruskiej. "To dowód na tworzenie sztucznego ruchu migracyjnego"

2021-09-22 18:41
 Uzbrojeni żołnierze na polsko-białoruskiej granicy
Autor: Twitter/Straż Graniczna Uzbrojeni żołnierze na polsko-białoruskiej granicy

Uzbrojeni żołnierze na polski-białoruskiej granicy. Jak informuje Straż Graniczna, prawdopodobnie nie są to służby graniczne. Dysponują m.in. karabinami snajperskimi.

- Funkcjonariusze Straży Granicznej od dłuższego już czasu obserwują po stronie Białorusi przy granicy z Polską funkcjonariuszy bądź żołnierzy, którzy nie byli wcześniej widziani przy tej granicy. Ich umundurowanie i wyposażenie może wskazywać, że nie są to służby graniczne - informuje Straż Graniczna. Jak dodaje Stanisław Żaryn - w pasie przygranicznym z Polską identyfikowani są żołnierze m. in. jednostek powietrzno-desantowych, służby do zadań specjalnych PKG RB, czy OMONU. Niektórzy żołnierze dysponują m. in. karabinami snajperskimi.

Jak podkreśla rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych - to dowód na tworzenie sztucznego ruchu migracyjnego przez białoruski rząd. - Od dłuższego już czasu zauważamy tam funkcjonariuszy bądź żołnierzy, którzy nie byli wcześniej widziani przy tej granicy, nie należą do służb granicznych, a którzy dysponują m.in karabinkami snajperskimi - dodaje Żaryn w rozmowie z naszym reporterem.