Wakacje kredytowe: Od kiedy można składać wnioski?

2022-07-27 11:45
Masz tylko kilka dni! Sprawdź, do kiedy złożyć wniosek o wakacje kredytowe
Autor: pixabay.com Masz tylko kilka dni! Sprawdź, do kiedy złożyć wniosek o wakacje kredytowe

Wakacje kredytowe to pomoc dla kredytobiorców, z której będzie można skorzystać już w sierpniu. Wkrótce zostanie umożliwiona opcja składania wniosków. Jak to zrobić? Kto może złożyć wniosek? Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Wakacje kredytowe 2022

Już w piątek 29 lipca zostanie uruchomiona możliwość składania wniosków o wakacje kredytowe. To nowy projekt rządu, który zakłada możliwość przesunięcia płatności ośmiu rat kredytu - po 2 miesiące w trzecim i czwartym kwartale tego roku i po 1 miesiącu w każdym z czterech kwartałów przyszłego roku.

Czytaj także: Oszuści nie mają wakacji! RCB ostrzega przed podejrzanymi wiadomościami

Kiedy złożyć wniosek?

Zgodnie z ustawą, wniosek o wakacje kredytowe należy złożyć najpóźniej dzień przed datą spłaty raty kredytu. Oznacza to, że osoby, które chcą zrezygnować z płatności sierpniowej daty, muszą się pośpieszyć. 

Jak złożyć wniosek?

Zdecydowana większość banków zapowiedziała, że wniosek o wakacje kredytowe udostępni w piątek 29 lipca w godzinach porannych. Wyjątkiem jest bank Milenium, który wniosek planuje udostępnić 1 sierpnia w poniedziałek. Wypełnienie wniosku, jak zapowiadają banki, ma zająć zaledwie kilka minut. Należy pamiętać, że przy każdej racie, której płatność chcemy przesunąć, należy wypełnić osobny wniosek.