Waldemar Buda w Sednie Sprawy: "Bezrobocie może wzrosnąć"

2022-11-03 10:29
 Waldemar Buda w Sednie Sprawy: Bezrobocie może wzrosnąć
Autor: youtube.com

Bezrobocie może wzrosnąć, mówi Waldemar Buda. Minister rozwoju i technologii twierdzi, że nadchodzący rok będzie trudny dla polskiej gospodarki. Spodziewa się nieznacznego, ale jednak wzrostu bezrobocia, wskazuje tez na ryzyko recesji.

Plan B na wypadek braku pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy 

Zdaniem gościa Sedna Sprawy, najpierw trzeba poczekać na oficjalną odpowiedź komisji, musi być złożony wniosek a później odpowiedź. "Na ten mement jest to przedwczesne". 

Waldemar Buda był pytany o swoją wypowiedź z końca września o tym, że blokowanie środków z KPO ułatwi PiS wygranie wyborów.

To było wycięte z kontekstu. Blokowanie środków KPO nikomu nie służy i komisja nie powinna tego robić. Widzieliśmy zachowanie jej przewodniczącej w stosunku do tego, co działo się we Włoszech, chęć wpływania na wybory. 

- podkreślił minister rozwoju i technologii.

Minister rozwoju i technologii twierdzi, że nadchodzący rok będzie trudny dla polskiej gospodarki. Spodziewa się nieznacznego, ale jednak wzrostu bezrobocia, wskazuje tez na ryzyko recesji. Jakie rozwiązania wprowadzi rząd żeby utrudnić funduszom hurtowe nabywanie mieszkań, kiedy spodziewać się szczytu inflacji? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.