Wciąż będzie niebezpiecznie ślisko na drogach. IMGW alarmuje

2022-12-20 22:01 Róża Perszon
Śnieg i mróz, a to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 19.11.2022]
Autor: Pexels / Pixabay.com Śnieg i mróz, a to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 19.11.2022]

W nocy z wtorku na środę za sprawą marznących opadów i ujemnej temperatury w kilku województwach nadal będzie niebezpiecznie ślisko. W kraju dochodzi do bardzo wielu niebezpiecznych sytuacji. Nocą z 20 na 21 grudnia temperatury spadną w tym rejonie poniżej zera i mróz zetnie wodę.

W środę deszcz może spaść w każdej części kraju. W rejonach podgórskich możliwe są opady powodujące gołoledź. Jak powiedziała PAP Ilona Bazyluk, synoptyk IMGW-PIB, jutro prawdopodobnie zostaną wydane ostrzeżenia przed roztopami w rejonie Sudetów i na Podlasiu.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w środę Polska będzie znajdowała się pod wpływem niżu znad Atlantyku, który przemieszcza się na wschód Europy.

"Z uwagi na złe warunki pogodowe apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożność zarówno na drogach, jak i chodnikach" — przekazał rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Do śmiertelnego wypadku doszło we wtorek (20 grudsnia) rano na zbiegu ulic Targowej z Kłopotowskiego. — 38-letni mężczyzna szedł chodnikiem. W pewnym momencie wywrócił się — przekazał nadkom. Sylwester Marczak w rozmowie z TVN 24. 

W kolejnych dniach, śnieg, który zalega w centrum, północnym wschodzie i na południu zacznie się mocno topić. Z każdym dniem będzie go mniej. W czwartek już 7–8 stopni, a w piątek już 10–11, a na Dolnym Śląsku nawet 12 st. C.