Włodzimierz Czarzasty w Sednie Sprawy: Brak wsparcia dla Polski w sprawie pomocy dla uchodźców to głupota Komisji Europejskiej

2022-09-05 10:15
Włodzimierz Czarzasty w Sednie Sprawy: Brak wsparcia dla Polski w sprawie pomocy dla uchodźców do głupota Komisji Europejskiej
Autor: youtube

Brak wsparcia dla Polski w sprawie pomocy dla uchodźców to głupota Komisji Europejskiej, mówi Włodzimierz Czarzasty. Współprzewodniczący Lewicy i wicemarszałek Sejmu dodaje, że Wspólnota powinna płacić 500 euro dziennie na każdego uchodźcę. Więcej w dzisiejszym Sednie Sprawy.

W poniedziałek (5 września) gościem Sedna Sprawy był  Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Lewicy i wicemarszałek Sejmu. Zapytany o to, czy rząd może liczyć na Lewicę sprawie reparacji wojennych, odpowiedział, że uchwała sejmowa w tej sprawie została przyjęta w 2014 roku. 

Polacy powinni na pewno otrzymać środki, ponieważ Polska została zniszczona bądź ograbiona zarówno od Niemców jak i Rosja czy Szwecji. Druga sprawa jest taka, czy to traktatowo jest możliwe. W 2004 roku została przyjęta uchwała w tej sprawie. Od jej czasu nikt w Europie nie podszedł do tego poważnie. 

- komentował gość Sedna Sprawy. 

Włodzimierz Czarzasty odniósł się także do kwestii pomocy finansowej ze strony Unii Europejskiej. 

Obejrzyj cały program Sedno Sprawy z 5.09.

Listen to "Brak wsparcia dla Polski w sprawie pomocy dla uchodźców to głupota Komisji Europejskiej - Czarzasty [ SEDNO SPRAWY]" on Spreaker.