Włodzimierz Czarzasty w Sednie Sprawy: Potrzebne maksymalne sankcję na Rosję

2022-02-22 10:37 Róża Perszon
Włodzimierz Czarzasty w Sednie Sprawy: PiS nie wie, jak ubiegać się o reparacje
Autor: youtube.com

Zachód powinien wprowadzić maksymalne, możliwe sankcje na Rosję, mówi Włodzimierz Czarzasty. Współprzewodniczący Lewicy twierdzi, że tylko zdecydowana i dolegliwa dla Moskwy, postawa, może zatrzymać Putina. Więcej w poniższym artykule.

Prezydent Rosji Władimir Putin polecił we wtorek nad ranem ministerstwu obrony wysłanie rosyjskich "sił pokojowych" do separatystycznych republik na wschodzie Ukrainy - podał Reuters powołując się na dekret opublikowany w nocy z poniedziałku na wtorek.

W poniedziałek rosyjski prezydent podpisał dekret o uznaniu niepodległości dwóch separatystycznych republik w ukraińskim Donbasie.

Sprawę komentował wtorkowy (22 lutego) gość Sedna Sprawy. 

Po pierwsze: absolutna solidarność z Ukrainą i wszystkie państwa powinny mówić jednym głosem. Ten głos to maksymalne sankcje jakie mogą być nałożone na Rosje

- podkreślał Włodzimierz Czarzasty. Dodał, że z wyjątkiem absolutnego zamkniecie sprawy NS2, Rosja powinna być także wycofana ze wszystkich rozgrywek sportowych. 

"Jakbyśmy się obydwaj czuli, jakby Rosjanie uznali, że Podlasie albo Lubelszczyzna to są dwa niezależne województwa i wprowadzili tam wojska. Byśmy wtedy uważali, że wszystkie sankcje powinny zostać podjęte" 

Zdaniem gościa Sedna Sprawy "aktualną politykę trzeba zmienić. To była polityka prowadzona przez Zachód wyjątkowo niekonsekwentnie. Zobowiązali się do sankcji, a tak naprawdę cwaniaczyli".