Włodzimierz Czarzasty w Sednie Sprawy: Żądam od PiS-u sprowadzenia do Polski 780 miliardów złotych

2022-04-05 10:45
Włodzimierz Czarzasty w Sednie Sprawy: Żądam od PiS-u sprowadzenia do Polski 780 miliardów złotych
Autor: youtube.com

Żądam od PiS-u sprowadzenia do Polski 780 miliardów złotych, mówi Włodzimierz Czarzasty. Współprzewodniczący Lewicy dodaje, że jeżeli PiS- nie odblokuje środków z KPO rząd sie rozpadnie i dojdzie do przyspieszonych wyborów. Jakie błędy, w stosunku do Rosji, popełniał Zachód? Więcej w poniższym artykule.

Sankcje dla Rosji 

Czy obecne są wystarczające i czy trzeba je wzmocnić? O tym na początku rozmowy w Radiu Plus rozmawiał prowadzący Jacek Prusinowski z gościem Sedna Sprawy. 

Poszły sankcje i poszła odpowiedź na nie, W tej chwili trzeba je ewidentnie wzmocnić ,zawsze opowiadałam si e za tym, żeby były jak najmocniejsza również powinien być zakaz przyjazdu Rosji na teren Unii Europejskiej. Nie dla zemsty, ale żeby Rosjanie poczuli, że mają szefa satrapę i jest on mordercą 

- komentował Włodzimierz Czarzasty w Sednie Sprawy. 

Jak dodał, jest też za tym, żeby przestać wwozić jakiekolwiek minerały z Rosji.

Na pytanie o to, czy obrazy z Buczy zmienią podejście niektórych krajów, współprzewodniczący Lewicy wspomniał o Niemczech. 

"To pomoże złapać szybciej rozum takim krajom jak Niemcy. To morderstwa, zbrodnie wojenne, myślę, że to dotrze do wszystkich społeczeństw" - komentował. 

Krajowy Fundusz Odbudowy

W tym temacie gość Sedna Sprawy podkreślił, że PiS ma rozwiązać Izbę Dyscyplinarną czy wysłać sędziów w stan spoczynku. To m.in jeden z projektów Lewicy. 

"Żądam od PiS-u dwóch rzeczy. Rozwiązania Izby Dyscyplinarnej i sprowadzenia do Polski 780 miliardów złotych. Dziennikarze pytają opozycji: czy pomożecie? Nie pomożemy, macie to rozwiązać"- dodał. 

Czy opozycja powinna startować z jednej listy wyborczej? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.