Wnioski o 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Niebawem ważny termin

2024-01-19 9:16
Dziecko
Autor: pixabay.com Mama pięcioraczków z Podkarpacia apeluje o wsparcie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zacznie niebawem przyjmować wnioski o świadczenie wychowawcze 800 plus na nowy okres świadczeniowy. "Wnioski będzie można składać wyłącznie drogą elektroniczną" - podkreśla rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Od 1 lutego 2024 r. ZUS zacznie przyjmować wnioski o świadczenie wychowawcze 800 plus na nowy okres świadczeniowy, który potrwa od 1 czerwca 2024 r. do 31 maja 2025 r. Rzecznik ZUS Paweł Żebrowski zapewnił PAP, że Zakład jest gotowy do akcji przyjmowania wniosków, które będzie można złożyć na kilka sposobów.

"Pierwszym jest skorzystanie z bezpłatnej aplikacji mZUS. Można jej używać na urządzeniach mobilnych - telefonach komórkowych i tabletach z systemami operacyjnymi Android i iOS. Należy ją pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store. Aplikacja mZUS zawiera funkcje, które przyspieszają wypełnienie wniosku o 500 plus"

- wskazał rzecznik ZUS.

"Jeśli wniosek o to świadczenie złożono w poprzednim okresie świadczeniowym i ZUS je przyznał, to klient może utworzyć w aplikacji wniosek na nowy okres świadczeniowy. Taki wniosek zostanie automatycznie uzupełniony na podstawie wcześniejszych danych. W razie potrzeby klient może je edytować"

- dodał.