Wojna na Ukrainie. Rosyjskie straty to prawie 9 tys. żołnierzy

2022-03-03 11:26 Róża Perszon
Wołodymyr Zełenski
Autor: Twitter Wołodymyr Zełenski

W środę wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że w walkach toczących się od 24 lutego na Ukrainie, zginęło niemal 9 tysięcy rosyjskich żołnierzy. Wojna na Ukrainie wciąż trwa. Co jeszcze wiadomo o ofiarach?

Portal Nexta cytuje na Twitterze ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, który poinformował w środę późnym wieczorem, że jest już 9 tys. ofiar wśród rosyjskich żołnierzy prowadzących ofensywę na Ukrainie.

Ukraina nie chce być pokryta trupami żołnierzy. Wracaj do domu z całą swoją armią! Powiedz swojemu dowództwu, że chcesz żyć, że nie chcesz umierać. Jak najszybciej!

- mówił Zełenski. 

Wiceminister obrony Ukrainy Anna Maliar podała najnowsze dane o szacowanych stratach rosyjskiej armii w dniach od 24 do 26 lutego. Od początku inwazji na Ukrainę zginęło około 4,3 tys. rosyjskich żołnierzy. Ujawniła też na swoim profilu na Facebooku konkretne dane. "Samoloty - 27, helikoptery - 26, czołgi - 146, opancerzone wozy bojowe - 706, działa - 49, samobieżny system rakietowy BUK - 1, wyrzutnia rakiet GRAD - 4, samochody - 30, cysterny - 60, drony - 2, statki/łodzie - 2" – napisała.

Jak informuje Polska Agencja prasowa, w środę wieczorem, po raz pierwszy oficjalną informację o rosyjskich stratach podały służby Kremla. Według Rosjan, od początku wojny w Ukrainie zginęło 498 żołnierzy. 1 597 miało zostać rannych.