Wybory samorządowe 2024. Została uruchomiona rejestracja do Bazy Mężów Zaufania

2024-04-03 8:33
Wybory, ostatnia prosta
Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Usługa rejestracji mężów zaufania w Bazie Mężów Zaufania na wybory samorządowe 7 kwietnia 2024 r. jest już dostępna pod adresem https://bazamezowzaufania.gov.pl

Usługa rejestracji mężów zaufania w Bazie Mężów Zaufania na wybory samorządowe 7 kwietnia 2024 r. jest już dostępna pod adresem https://bazamezowzaufania.gov.pl

Jak podaje Ministerstwo Cyfryzacji, rejestrować mężów zaufania mogą wyłącznie Pełnomocnicy Wyborczy komitetów wyborczych zarejestrowanych przez Państwową Komisję Wyborczą. Mężowie Zaufania nie mogą rejestrować się samodzielnie.

Usługa umożliwia zgłoszenie mężów zaufania do Bazy Mężów Zaufania w trybie art. 103a. § 2a oraz § 2b2 Kodeksu Wyborczego. Rejestracja w tym trybie nie jest obowiązkowa, skorzystanie z niej nadaje uprawnienia mężom zaufania do przesyłania materiałów rejestrujących przebieg wyborów (filmy, zdjęcia, nagrania audio) do usługi Ministra Cyfryzacji realizowanej przez aplikację mobilną Mąż Zaufania w trybie przewidzianym art. 42 § 6a Kodeksu Wyborczego.

- czytamy. 

Aplikacji mobilna „Mąż Zaufania” jest dostępna do pobrania w Google Play dla platformy Android i Apple AppStore dla platformy iOS.