Wypadek polskiego autokaru na autostradzie w Niemczech. Ponad 30 osób rannych

2023-02-10 7:48
Groźny wypadek w Lutoryżu pod Rzeszowem
Autor: pixabay.com

Wczesnym rankiem w piątek na autostradzie A2 doszło wypadku autokaru; ponad 30 osób zostało rannych - podaje portal TAG24. Pojawiły się informacje od polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych o rannych Polakach.

Wypadkowi uległ autokar realizujący przejazd na trasie z Warszawy do Belgii. Kilkanaście kilometrów za Magdeburgiem z nieznanych przyczyn zjechał z pasa autostrady i przewrócił się - przekazał PAP wiceprezes zarządu firmy Sindbad, Bogdan Kurys. W drodze na miejsce wypadku jest autokar zastępczy.

Jak podała policja w Magdeburgu, autokar rozbił się w piątek w nocy (10 lutego)około godz. 3.10.

Jechał autostradą między Magdeburgiem a Bornstedt, gdy z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechał z jezdni. Autokar wpadł do rowu i przewrócił się na dach 

Autokarem podróżowało 49 pasażerów i 2 kierowców, a ze wstępnych informacji wynika, że wszyscy pasażerowie samodzielnie opuścili autokar.

Według policji, około 20 osobom udzielono pomocy medycznej, w tym 6 osób prawdopodobnie będzie zabranych do szpitala w celu dalszych badań. Autokar zastępczy jest już w drodze, około godziny 8. powinien być na miejscu i zabierze pasażerów w dalszą drogę

- przekazał wiceprezes zarządu firmy Sindbad, Bogdan Kurys. W drodze na miejsce wypadku jest autokar zastępczy.

Strzelanina w Krakowie. Morderstwo na ul. Sławkowskiej