Złota Piłka 2022. Zwyciężył Karim Benzema

2022-10-18 8:28
Piłka nożna futbol boisko dzieci gra dziecko
Autor: birgl/pixabay.com

Za nami Gala Złotej Piłki, coroczny plebiscyt piłkarski, który jest niezwykle ważny dla fanów tego sportu na całym świecie. impreza odbyła się w poniedziałek (17 października) w Theatre du Chatelet w Paryżu. Robert Lewandowski otrzymał nagrodę dla najlepszego napastnika roku.

Plebiscyt organizuje francuski tygodnik sportowy "France Football". Robert Lewandowski odebrał nagrodę im. Gerda Müllera dla najlepszego napastnika.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu być i z powodu tej nagrody. Cieszy mnie również, czyje imię nosi to wyróżnienie. Gerd zawsze był dla mnie inspiracją nie tylko jako piłkarz, ale i jako człowiek (https://tvn24.pl)

- komentował podczas wręczania nagrody Robert Lewandowski.

Głównym faworytem do nagrody był Karim Benzema. Jego głównymi konkurentami do Złotej Piłki byli oczywiście Robert Lewandowski, jak również Kevin De Bruyne i Sadio Mane. Zgodnie z założeniami Plebiscyt Złotej Piłki 2022 wygrał Karim Benzema.

Zdobywca Złotej Piłki wyłaniany jest na podstawie głosowania 100 dziennikarzy z całego świata. Jak podaje Polsat News, w tegorocznej edycji po raz pierwszy oceniany jest wyłącznie poprzedni sezon, a nie pełny rok kalendarzowy. Zmiany wprowadzono ze względu na zaplanowane na listopad i grudzień mistrzostwa świata w Katarze.