Zmiany w pociągach PKP Intercity. Chodzi tym razem o rezerwację biletów

2023-02-21 14:23
pociąg
Autor: pixabay.com

Rezerwacja miejsc w wybranych składach wagonowych kategorii EIC. To pilotażowy program PKP Intercity o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie. Jak będzie wyglądała teraz rezerwacja miejsc?

PKP Intercity 4 stycznia ogłosiło podwyżki cen biletów. Najbardziej ucierpieli podróżni przemierzający kraj składami Pendolino.

Tym razem przewoźnik wprowadza pilotażowo graficzną rezerwację miejsc w wybranych składach wagonowych kategorii EIC. Od połowy lutego pasażerowie  mogą wybrać preferowane miejsce na graficznym planie podczas zakupu biletu na stronie intercity.pl.

Do tej pory rozwiązanie było dostępne wyłącznie w elektrycznych i spalinowych zespołach trakcyjnych - podaje kolejowyportal.pl

Zdajemy sobie sprawę, że to jedno z najbardziej wyczekiwanych przez podróżnych udogodnień. Wybór preferowanego miejsca w pociągu to kolejny składnik komfortowej podróży, która zaczyna się w momencie zakupu biletu. Dziś mamy już nowoczesną aplikację, budujemy nowe systemy sprzedaży, a do tego udostępniamy możliwość wyboru miejsca w coraz większej liczbie pociągów

– zdradza Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity cytowany przez national-geographic.pl

Rozszerzanie pilotażu zaplanowano na okres wakacyjny, a wszystkie pociągi mają zostać objęte systemem graficznej rezerwacji miejsc do końca bieżącego roku.