Areszt dla złodzei darów

2022-09-07 7:14
policja
Autor: brak danych

Chodzi o czterech mężczyzn. Włamali się do jednego z magazynów w Toruniu. Mieli ukraść między innymi rzeczy przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy.

Zgłoszenie o włamaniu do magazynu, w którym były przechowane dary ze zbiórki dla uchodźców, wpłynęło do Komendy Miejskiej Policji w Toruniu w ubiegły czwartek (1.09). Wśród skradzionych rzeczy znajdowały się między innymi produkty spożywcze, przemysłowe i drogeryjne oraz sprzęt elektroniczny. Sprawcy sforsowali zamek w drzwiach i wynieśli z wnętrza magazynu towary warte kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Kryminalni dzięki zdobytym informacjom wytypowali a następnie zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 20 do 29 lat. Trzech pierwszych do policyjnej celi trafiło w piątek po południu, czwarty w sobotę.Mężczyznom w wieku 20, 27 i 29 lat przedstawiono zarzuty dokonania wspólnie włamania. Czwarty, 24-latek, usłyszał zarzut za pomóc w ukryciu skradzionych rzeczy. Dodatkowo 27- i 29-latek usłyszeli zarzuty za posiadanie narkotyków. U pierwszego z nich policjanci odnaleźli 30 gramów marihuany i 3 gramy amfetaminy, u drugiego ponad 20 gramów marihuany.

Toruński sąd aresztował wszystkich podejrzanych na trzy miesiące. Trójce włamywaczy grozi do 10 lat więzienia, a czwartemu za paserstwo - pięć lat więzienia. Policjanci odzyskali znaczną cześć skradzionego mienia, w tym najbardziej wartościowy sprzęt elektroniczny oraz zabezpieczyli dwa samochody dostawcze, które służyły do transportu łupów. Odzyskane mienie już wróciło do przedstawicieli organizacji humanitarnej.