Basen na Miedzyniu już gotowy

2022-10-03 7:44
Basen
Autor: fot. David Mark/Pixabay

Jeszcze w tym miesiącu skorzystają z niego mieszkańcy. Obiekt jest już gotowy do otwarcia. Inwestycja była sporym wyzwaniem dla miasta.

Jak mówią władze Bydgoszczy: "Gdy zaczynaliśmy projekt nikt nie przypuszczał, że miasto straci większość środków na inwestycje przez rządowe cięcia w finansowaniu samorządów. Teraz zostaliśmy zmuszeni do szukania kolejnych oszczędności ze względu na kilkuset procentowe podwyżki cen energii i ogólną rekordową inflację. W tej sytuacji satysfakcję sprawie fakt, że wszystkie tego typu inwestycje od wielu lat wpisują się w nasz plan montowania paneli fotowoltaicznych na miejskich obiektach. Pozwala to na oszczędności przy utrzymaniu tych obiektów"

Wykonawca - firma Alstal występuje obecnie o pozwolenia na użytkowanie do nadzoru budowlanego. 7 października obiekt przejmie Bydgoskie Centrum Sportu.Basen na Miedzyniu powstał przy Zespole Szkół nr 8 przy ulicy Pijarów, do której uczęszcza 800 uczniów i przedszkolaków. Obiekt ma powierzchnię blisko 1600 metrów kwadratowych. Składa się z 2 kondygnacji. Głównym elementem jest basen sportowy o zmiennej głębokości 1,20-1,80 metra i wymiarach 25x12,5 metra z sześcioma torami pływackimi wyposażonymi w bloki startowe. Niecka basenu sportowego ze stali nierdzewnej została wyposażona w tuleje z jednym podnośnikiem samobieżnym dla osób niepełnosprawnych.

W kompleksie zlokalizowano też dwa brodziki o głębokości 15-30 centymetrów z różnymi atrakcjami do zabawy, w tym pochylnię-zjeżdżalnię pomiędzy brodzikami. Poza tym na Miedzyniu będzie można zrelaksować się w dużych wannach SPA w strefie oddzielonej od basenu oraz strefie fitness. Obiekt jest wyposażony w zespół szatniowo-sanitarny oraz strefę administracyjną. Wraz z basenem dobudowano drogi dojazdowe z miejscami postojowymi, chodniki, oświetlenie i monitoring. Basen otrzymał nazwę „Łabędź”. Wybrali ją uczniowie, rodzice i nauczyciele z Zespołu Szkół nr 8. Inwestycja pochłonęła 20 milionów złotych.