Bydgoszcz chce dokończyć rewitalizację ulic na Starym Mieście

2022-08-29 11:46
Bydgoszcz
Autor: brak danych

Złożyła wniosek o rządowe dofinansowanie. Z tych środków ratusz chciałby też przebudować kolejne ulice czekające na twarde nawierzchnie. Miasto liczy na 30 milionów złotych.

Do tej pory jednak rząd odrzucił wnioski o wymianę taboru tramwajowego i budowę otwartych kąpielisk. Co będzie z drogami? Tego nie wiadomo. Chociaż miasto liczy na sukces. Zwłaszcza, że w kasie Bydgoszczy jest coraz mniej pieniędzy z powodu inflacji czy zmian podatkowych wdrażanych przez rząd. Zgłaszane inwestycje nie mogą być realizowane w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Dlatego do programu zostały zgłoszone zadania, które posiadają gotową dokumentację i niezbędne pozwolenia. Regulamin nie pozwalał na przykład na zgłoszenie przebudowy ulicy Nakielskiej. Przyznanie środków, umożliwi niezwłoczne ogłoszenie przetargu, a następnie rozpoczęcie prac budowlanych.

Bydgoszcz wnioskuje o dofinansowanie zadań miejskich ze środków Funduszu Rozwoju Dróg kwotą 30 milionów złotych. Zaplanowano przebudowę 20 bydgoskich ulic. Bardzo ważnym elementem jest dokończenie przebudowy historycznego układu ulic na Starym Mieście. To niezbędny element kompleksowej rewitalizacji Salonu Bydgoszczy. Kolejną grupę zadań stanowią ulice ułatwiające dojazd do ważnych obiektów użyteczności publicznej (Iławska, Kromera). Ostatnią najliczniejszą grupę ulic do przebudowy stanowią drogi bez twardej nawierzchni. Byłoby to ważne uzupełnienie innych miejskich programów, które pozwoliły w ostatnich latach utwardzić ponad 120 ulic o łącznej długości ponad 35 kilometrów.