Bydgoszcz opublikowała listę stoisk na Jarmark Świąteczny

2022-10-07 7:39
choinka
Autor: brak danych

Do Bożego Narodzenia jeszcze sporo czasu. Miasto jednak jest przygotowane. Czym w tym roku zachwyci nas to cykliczne wydarzenie?

Pojawi się 28 wystawców. Wypełnią po brzegi nasze świąteczne domki na ulicy Mostowej i Starym Rynku. Bydgoski Jarmark Świąteczny odbędzie się w dniach 19 listopada - 22 grudnia. Będzie czynny codziennie. Nie zabraknie zimowego miasteczka z atrakcjami. Serce Jarmarku na Moście Staromiejskim wypełni się aromatami i zapachami, które jednoznacznie kojarzą nam się ze świętami. W 14 udekorowanych domkach znajdziemy tam: gorące czekolady, grzane piwo czy aromatyczny grzaniec.

Bedą też: oscypki z Zakopanego, domowe konfitury, soki i syropy. Nie zabraknie stoisk z tradycyjnymi wędlinami, dziczyzną, pierogami z gęsiną oraz kapustą i grzybami. Ci, którzy nie wyobrażają sobie życia bez słodyczy, zasmakują w miodach pitnych, naleśnikach i gofrach. Będą też regionalne piwa oraz tradycyjne polskie dania na ciepło: bigos, golonki oraz barszcz.

Jarmark Bożonarodzeniowy to też idealne miejsce dla wszystkich poszukujących niebanalnych pomysłów na prezenty. Na Starym Rynku znajdziemy rękodzielników z Bydgoszczy i okolic.Oferta będzie bogata i urozmaicona: ręcznie robione czapki, szaliki, odzież, artystyczna biżuteria z naturalnych kamieni. Będą też wegańskie kosmetyki, zestawy prezentowe, mydła, świece, kosmetyki na bazie naturalnych olei i maseł, sole do kąpieli. Nie zabraknie stoisk z dekoracjami: ozdoby z piernika, ręcznie szyte skrzaty, stroiki, przytulanki, zimowe ubranka dla psów, lalki i wiele innych. Pełna lista wystawców znajduje się na stronie internetowej bydgoskiego ratusza.