Bydgoszcz zachęca do wolontariatu

2022-09-23 6:10
Bydgoszcz
Autor: brak danych

Wciąż poszukuje pomocnych dłoni do Korpusu Wsparcia Seniorów. Potrzebne są także do współorganizacji Forum Organizacji Pozarządowych i Bydgoskiego Dnia Seniora. Jak zostać wolontariuszem?

Wystarczy w miejskiej wyszukiwarce wolontariatu znaleźć propozycję idealna dla siebie i zgłosić się zgodnie z instrukcją zamieszczona w takiej propozycji. A pomagać można w trakcie przygotowań do wydarzeń oraz w dniach różnorodnych wydarzeń. To coś dla tych, którzy chcą spróbować sił lub już dobrze czują się w zagadnieniach administracyjno-organizacyjnych, ale także technicznym przygotowaniu transmisji internetowej, obsłudze systemowego nagłośnienia.

Trwa też stały nabór wolontariuszy w Korpusie Wsparcia Seniorów. To ogólnopolski projekt, odpowiadający na potrzeby prostej pomocy osobom starszym w codziennych czynnościach. Niekiedy formą tej pomocy są po prostu odwiedziny, wspólne wypicie herbaty, rozmowa, poświęcenie uwagi. Dlatego do tej formy wolontariatu poza osobami młodymi mago włączyć się także w roli wolontariuszy sami seniorzy.