Do bydgoszczan trafiło ponad 5 milionów złotych

2022-09-28 7:17
komin
Autor: brak danych

To w ramach dodatku węglowego. Wypłaty ruszyły w ubiegły piątek (23.09). Obecnie wypłaty realizowane są na bieżąco. Termin rozpatrzenia wniosków wynosi 60 dni.

Od 17 sierpnia w Wydziale Świadczeń Rodzinnych mieszkańcy Bydgoszczy mogą składać wnioski o dodatki węglowe. Do tej pory wpłynęło 9,4 tysiąca takich wniosków. Dodatek węglowy wynosi 3 tysiące złotych na jedno gospodarstwo domowe. Pierwsze wypłaty rozpoczęły się tuż po specjalnej sesji rady miasta. Tylko do poniedziałku (26.09) na konta bydgoszczan popłynęło 5,2 miliona złotych. To oznacza, że pierwsze ponad 1700 wniosków zostało już zrealizowanych. Czas na wypłatę pieniędzy wynosi 60 dni.

Każde gospodarstwo domowe może ubiegać się tylko o jeden dodatek do ogrzewania, który znajduje się w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Od 21 września przyjmowane są także wnioski o dodatki energetyczne dla gospodarstw domowych ogrzewających swoje domy pelletem drzewnym, gazem skroplonym LPG, drewnem kawałkowym lub paliwem opałowym. Do tej pory do urzędu miasta wpłynęły 152 takie wnioski. Dodatki nie są wypłacane osobom, które ogrzewają swoje domy gazem ziemnym sieciowym. Wszystkie wnioski o dodatki do ogrzewania można składać do 30 listopada.