Dzień Soli

2026-06-21 17:32

Za nami obchody święta soli, podczas którego mieszkańcy i goście wspólnie celebrowali dziedzictwo, które od wieków związane jest z Inowrocławiem. Park Solankowy wypełniły dźwięki Orkiestry Dętej Inowrocławskich Kopalń Soli Solino. Nie zabrakło także górniczej biesiady, podczas której uczestnicy poznawali ciekawostki i opowieści związane z pracą górników

Śwęto soli
Autor: Urząd Miasta Inowrocławia / Martyna Bierła / Materiały prasowe