Jak wymienić piec i skorzystać z dofinansowania?

2021-10-12 7:41
piec kaflowy
Autor: Autor Anwar2/Wikipedia

Na te pytania odpowiedzą eksperci od ekologii. To w ramach kampanii "Czy wiesz czym oddychasz?". Na terenie Bydgoszczy uruchomione zostaną na początek dwa punkty konsultacyjne.

Pierwsze punkty będzie można odwiedzać: w Zespole Szkół numer 8 w Miedzyniu we wtorki i czwartki w godzinach 16:00 - 19:30 oraz w Śródmieściu w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w poniedziałki i środy w godzinach 16:00 - 19:30. Kolejne dwa punkty zostaną uruchomione z początkiem 2022 roku w Fordonie i Osowej Górze. W planach są również konsultacje mobilne.

W punktach doradczo - konsultacyjnych na mieszkańców czekać będą eksperci ekologiczni. Zapewnią bezpłatną pomoc w pozyskaniu informacji o dotacjach na wymianę ogrzewania, o tym, jak można łączyć różne źródła dofinansowania (dotację miejską i wsparcie z rządowego programu Czyste Powietrze), jak otrzymać dofinansowanie na termomodernizację i odnawialne źródła energii oraz o korzyściach ekonomicznych, społecznych i środowiskowych wynikających z wymiany ogrzewania, z poprawy efektywności energetycznej budynków i zastosowania mikroinstalacji fotowoltaicznych. Będzie też można uzyskać informacje o obowiązującej w naszym województwie uchwale antysmogowej.