Kolejne inwestycje drogowe zakończone

2022-10-11 7:54
Droga
Autor: pixabay

Mowa o pracach w Niechorzu i Niewierzu. Modernizowane były tam drogi krajowe. Obie inwestycje kosztowały w sumie 13 milionów złotych.

W Niechorzu koło Sępólna Krajeńskiego rozbudowano odcinek drogi krajowej numer 25 długości 1,1 kilometra. Chodziło o: dostosowanie parametrów trasy do tak zwanej drogi głównej ruchu przyspieszonego i poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu. Droga została poszerzona, a jej przebieg skorygowany. Pojawiły się przejścia dla pieszych wyposażone w azyle, skrzyżowanie i na nowo zaprojektowane zatoki autobusowe. Wartość prac sięgnęła 4,2 miliona złotych.

W Niewierzu koło Brodnicy z kolei - zbudowano 2-kilometrowy odcinek ścieżki dla pieszych i rowerzystów szerokości 2,5 metra. W ramach prac powstały także nowe przepusty, zatoki autobusowe i odwodnienie. Wartość prac wyniosła 8,7 miliona złotych Bydgoski Oddział GDDKiA w tym roku również zrealizował budowę ścieżki pieszo-rowerowej Grudziądz - Klęczkowo oraz budowę chodnika w Dusocinie przy drodze krajowej numer 55. Przebudowano też przepust w ciągu drogi krajowej numer 25 w Sępólnie Krajeńskim.

W dalszym ciągu trwają prace związane z budową rond w Strzelnie w ciągu dróg numer 15 i 25 oraz z budową ścieżki pieszo-rowerowej Grudziądz - Mokre przy drodze krajowej numer 55. W czerwcu rozpoczęły się rozbudowy drogi krajowej numer 91 Terespol - Stolno i drogi krajowej numer 62 Strzelno - Kobylniki. Ruszają także prace nad rozbudową drogi krajowej numer 15 w Kwieciszewie, na którą umowę z wykonawcą podpisano pod koniec września.