MOPS zachęca: zostań rodzicem zastępczym!

2022-09-09 8:26
Dzieci
Autor: fot. Esi Grünhagen/Pixabay

To w ramach kampanii społecznej "Upieczeni rodzice vol 2". Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy zorganizował happening. Były atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Wydarzenie zorganizowano wczoraj (8.09). To w ramach III edycji konkursu "Dzień Rodzicielstwa Zastępczego – Kampania Społeczna" Fundacji Ernst&Young. Jak mówi dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy - Renata Dębińska: - Wzrasta liczby dzieci wymagających zapewnienia opieki poza środowiskiem rodziny naturalnej dlatego chcemy wskazać i podkreślić potrzebę rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej. Jesteśmy świadomi, jak ważnym środowiskiem dla dzieci jest rodzina, przez działania w ramach kampanii chcemy podkreślić pozytywne aspekty rodzicielstwa zastępczego. W ramach kampanii prowadzimy różne działania, które mają dostarczyć wiedzy a także wpłynąć na zmianę myślenia i nastawienia wobec rodzicielstwa zastępczego.

Pracownicy MOPS oraz zaangażowane w akcje rodziny zastępcze z dziećmi, pod przewodnictwem lidera korowodu, zachęcały do poznania i zgłębienia tematyki rodzicielstwa zastępczego. Uczestnicy mieli transparenty, kolorowe balony z logo akcji i słodkie przysmaki.